Green Card Çeşitleri 19 dakikalık okuma

Amerika Green Card Nedir ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

22 Ağustos 2023
green card nedir nasıl başvuru yapılır

Green Card, diğer ismiyle Daimi İkametgah Kartı ABD vatandaşı olmayan kişilere Amerika’da oturum izni veren bir göçmen vizesidir. Elde edeceğiniz bu Amerika’da yerleşimci olabilme hakkı ayrıca çalışma izni, kredi kullanabilme ve mülk edinebilme gibi pek çok konuda size neredeyse bir Amerikan vatandaşı kadar geniş haklar sunan önemli bir fırsattır.

Üstelik Green Card elde etme yollarına göre değişebilmekle birlikte üç ila beş yıl arası yasal daimi ikamet sahibi olan kişiler bu sürenin sonunda ABD vatandaşlığı almaya hak kazanabilmektedirler.

Bu yazımızda Amerika’da yaşamak ve çalışmak isteyen kişiler için daimi göçmenlik vizesi olarak da adlandırılan Green Card çeşitlerine ve başvuru aşamalarına değineceğiz.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Green Card başvurusu gerçekleştirmenin birden fazla yolu vardır. Bu farklılık başvurunuzun statüsü ile ilgilidir. 

En yaygın bilinen başvuru yolu DV Lottery ya da Green Card çekilişi yoluyla başvuru olsa da; ABD vatandaşı veya yasal daimi ikamet sahibi kişilerle akrabalığınız, gerçekleştireceğiniz yatırım ya da Amerika’da çalışma yoluyla Yeşil Kart seçenekleri de başvuru yapabileceğiniz kategorilerdir.

Yazımızın devamında tüm bu başvuru yollarına ve başvuru için bilmeniz gerekenlere değineceğiz.

Başvuru Yöntemleri, Uygunluk Şartları ve Aşamalar

Akrabalık Yoluyla Başvuru

akraba yoluyla green card

ABD vatandaşı veya yasal daimi ikamet sahibi birisinin akrabası olmanız size akrabalık yoluyla Green Card başvurusu yapabilme imkanı sağlamaktadır. Bu kategorideki başvurularda akrabanızın Amerikan vatandaşı ya da Yeşil Kart sahibi olması durumuna göre sponsor olabileceği kişiler ve başvurunun tamamlanma süreci değişiklik gösterecektir.

Kimler Başvurabilir ve Gereken Şartlar Nelerdir?

Birinci dereceden akrabalık ilişkilerinize dayanarak yasal daimi ikamet sahibi olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu noktada birinci derece akrabalıklar; eş, 21 yaşını doldurmayan bekar çocuk ve 21 yaşını doldurmuş çocuğun ebeveyni olarak kabul edilmektedir.

Bununla beraber diğer akrabalık ilişkileriniz tercih kategorilerine göre statülendirilmiştir. Bu statüler şu şekildedir;

 • Birinci Kategori Göçmen Statüsü (F1): ABD vatandaşı ebeveyni olan 21 yaşından büyük bekar çocuklar
 • İkinci Kategori Göçmen Statüsü (F2A):  Green Card sahibi kişinin eşi veya 21 yaşından küçük çocuğu. (Bu koşulda 21 yaşından büyükseniz statünüz F2B olacaktır)
 • Üçüncü Kategori Göçmen Statüsü (F3): ABD vatandaşının evli çocuğu
 • Dördüncü Kategori Göçmen Statüsü (F4): 21 yaşında veya daha büyük ABD vatandaşının kardeşleri 

Ayrıca ABD vatandaşı ile nişanlanan kişinin de Green Card sahibi olma hakkı vardır. Bunun için öncelikle K-1 Nişanlılık Vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Nişanlılık ilişkisi ile başvuru yapacak kişilerin, ABD vatandaşı ile 90 gün içerisinde evlilik planlamış olması başvurunun değerlendirilme aşamasında önem taşımaktadır.

Akrabalık şartlarını sağlıyor olmanızla birlikte gerçekleştirmeniz gereken adım, ilgili prosedürleri takip edip gerekli formları doldurarak bu bağınızı kanıtlamanız olacaktır

Nasıl Başvurulur?

Başvuru süreciniz Amerika’da bulunup bulunmamanıza göre iki farklı şekilde gerçekleşecektir.

Türkiye’den başvuru yapıyorsanız, 

 1. Öncelikle gerçekleştirilmesi gereken adım yasal daimi ikamet sahibi ya da ABD vatandaşı akrabanızın ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’ne (USCIS)  Yabancı Akraba Dilekçesi adındaki I-130 formu ile başvuruda bulunmasıdır. I-130 formu fiziksel ya da online olarak doldurulabilmektedir. Formun işleme alınabilmesi 2023 yılı için $535 ücretin ödenmesi ile gerçekleşecektir.
 2. Sponsor akraba başvurusunun onaylanması sonucunda DS-260 Göçmen Vizesi Elektronik Başvuru Formu’nu doldurarak Amerika Konsolosluğu üzerinden göçmen vizesi başvurunuza devam etmelisiniz.
 3. Formunuzu çevrimiçi olarak imzalayıp gönderdikten sonra alacağınız görüşme randevusu günü ve saatinde Green Card Mülakat Görüşmesi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Mülakat görüşmenizde göçmen vizesi ücreti olarak kişi başı $325 ödemeniz gerekmektedir.
 4. Göçmen vize başvurunuzun onaylanmasının ardından pasaportunuza işlenen izin ile gerçekleştireceğiniz Amerika seyahatinizi takiben kartınız Amerika’daki adresinize ortalama 45 gün içerisinde teslim edilecektir.

Eğer halihazırda bir Amerika vizeniz var ve bu vize ile Amerika’da bulunuyorsanız bu durumda başvuru süreci farklılaşmaktadır. Bu durumda gerçekleştireceğiniz başvuru, statü değişikliği başvurusu olacaktır. 

Amerika’dan yapacağınız başvurularda ise İzlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. ABD vatandaşı veya yasal daimi ikamet sahibi akrabanız Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’ne (USCIS)  I-130 formu ile başvuruda bulunmalıdır.
 2. Ardından I-485 Daimi Göçmenliğe Kayıt Başvuru Formu’nu doldurarak Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’ne (USCIS) başvuru yapmalısınız. Bu başvurunuzu akrabanızın gerçekleştireceği I-130 formu ile eşzamanlı (concurrent filing)  gerçekleştirebilirsiniz. I-485 formunuzun değerlendirilmesi için yaşınıza göre belirlenmiş form ücretini ödemeniz gerekmektedir.
 3. İncelemenin tamamlanması ve onaylanması durumunda Green Card başvurusu onaylanmış olup belirttiğiniz adrese gönderilecektir.

Statü değişikliği durumlarında Yeşil Kartınızın size ulaştırılması kendi ülkenizden yapacağınız başvurulara göre daha fazla zaman alabilir.

Peki başvuru sürecinizde sunmanız gereken belgeler nelerdir?

Aile Yoluyla Green Card Başvurusu için Gerekli Belgeler

Başvurunuzu gerçekleştirirken duruma göre Amerikan Konsoloslu’ğu ya da USCIS sizden farklı belgeler de talep edebilmektedir. Fakat genel olarak akraba yoluyla başvuru için her durumda gerekli olan belgeler vardır.

 • Sponsor akrabanızın gerçekleştireceği başvuru için I-130 Formu
 • Başvuru sürecinizde Amerika’da bulunup bulunmamanıza göre I-485 veya DS-260 formunuz
 • Planladığınız ABD seyahatinizin başlangıç tarihinden itibaren en az altı ay geçerliliği bulunan pasaportunuz
 • Eğer başvurunuz sırasında Amerika’da bulunuyorsanız pasaportunuzun Göçmen Olmayan Amerika Vizesi’nin bulunduğu sayfa fotokopisi ve pasaportunuzun kabul mührü olan sayfasının fotokopisi

Bunlarla birlikte vize başvurunuzda doğum belgeniz, eğer evliyseniz evlilik cüzdanınız veya boşandığınızı gösteren belge ve iki adet biometrik fotoğraf talep edilmektedir.

Belgelerinizin tam olarak sunulmamasının başvurunuz için olumsuz sonuçlara sebep olabileceğini hatırlatmak isteriz.

Çalışma Yoluyla Başvuru

istihdam yoluyla green card almak

Amerika’da çalışma yoluyla Green Card almak özellikle Amerika’da uygun koşulları karşılayan akrabaları olmayan kişiler tarafından niteliklerini ya da Amerika’da çalışma fırsatlarını kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilen bir diğer daimi ikametgah türüdür. 

Bu yolla sahip olacağınız yasal daimi ikamet hakkınız ayrıca aileniz (yalnızca eş ve çocuklar) için de Amerika’da yaşama, eğitim görme ve çalışma fırsatı sunacaktır.

Kimler Başvurabilir?

İstihdam yoluyla Amerika’da yasal ikametgah sahibi olma başvurusu için üç temel vize statüsü bulunmaktadır. Bunlar  EB-1, EB-2 ve EB-3 vizeleridir. 

 • EB-1 vizesi kendi içinde; alanında olağanüstü yeteneklere sahip olduğu kanıtlanmış olan kişiler için EB-1A, nadir akademik kariyer sahibi kişiler için EB-1B ve nitelikli yöneticiler için EB-1C olarak üç farklı kritede sınıflandırılmıştır
 • EB-2 vizesi genel olarak yüksek akademik birikim seviyesindeki kişiler için uygun statüdür.  Bu statüde yüksek akademik derecedeki profesyoneller için EB-2A ve olağanüstü yeteneklere sahip kişiler için EB-2B olarak iki kategoriye ayrılmıştır. Bununla birlikte EB-2 kategorisine dahil olan EB-2 NIW statüsü ise alanında Amerika’da büyük bir katma değer sağlayabilecek kişiler için uygundur.

EB-2 NIW kişinin sponsorsuz Yeşil Kart alabilmesine olanak tanıyan bir fırsat olarak öne çıkmaktadır. Öte yandan elde etmek için gereken şartların diğer Green Card türlerine göre daha zor olduğunun altını çizmek isteriz.

 • EB-3 vizesi ise vasıflı işçiler, lisans mezunları ve eğitim, iş deneyimi aranmayan vasıfsız işçiler için olmak üzere üç alt statü olarak değerlendirilmektedir.

İstihdam temelli Amerika oturum izni başvurularında her bir kategori için yıllık belirli kotalar bulunmaktadır. Genel olarak tüm EB kategorisi için 140 bin kişi civarında kota yıllık olarak ayrılmaktadır.

Green Card alırken istihdam yoluna başvurmak için, EB2 NIW gibi kendi başvurunuzu gerçekleştirebileceğiniz seçenekler haricinde, öncelikli şart bir sponsorunuzun olmasıdır. Sponsorunuzun PERM adı verilen, çalışmak istediğiniz pozisyon için ABD’de uygun çalışan bulunmadığını tasdik edeceği süreci tamamlayarak ABD Çalışma Bakanlığı’ndan (DOL) çalışma sertifikası (Labor Certification) alması sizin tarafınızdan yapılacak başvuru için öncelikli şart konumundadır. 

PERM sürecinde sponsor işvereniniz, belirlenen minimum maaşı ödeyebilecek finansal güce sahip olduğunu ve istenen istihdamın ABD’de bulunmadığını kanıtlayıcı adımları tamamladıktan sonra başvurunuz için gerekli olan Çalışma Sertifikası’nı alacaktır.

Sponsorunuz tarafından süreçler tamamlandıktan sonra ise sizin devam etmeniz gereken Green Card başvuru aşamaları gelmektedir.

Nasıl Başvurulur?

İstihdam Yoluyla Green Card başvurunuzda da başvuru aşamalarınız ve başvurunuzun sonuçlanma süresi, süreç içerisinde Amerika’da bulunup bulunmadığınıza göre değişiklik gösterecektir.

Buna göre başvuru sırasında Amerika’da bulunmuyorsanız;

 • İlk olarak sponsor işvereninizin Yabancı Çalışanlar İçin Göçmenlik Dilekçesi I-140 Formu’nu doldurup başvurusunu gerçekleştirerek size sponsorluğu teyit edilmelidir.
 • Bu formun ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından onaylanmasının ardından sizin de Amerika Dışından Daimi Göçmenlik Başvurusu DS-260 Formu’nu çevrimiçi olarak doldurmanız ve form ücretini ödemeniz gerekir.
 • Formu doldurup gönderdikten sonra gerekli belgeleri konsolosluğa sunmalısınız. Bu aşamada konsolosluk tarafından başvurunuz incelenip size bir mülakat randevusu verilecektir.

Tüm bu aşamalar sonrasında başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi durumunda onay aldığınız Göçmen Vizesi ile Amerika’ya seyahat edebilirsiniz. Bir kaç aylık süre sonrasında kartınız Amerika’daki adresinizde size ulaştırılacaktır.

Eğer Green Card başvurunuzu Amerika’da bir vize statüsüne sahipken gerçekleştirecekseniz izlemeniz gereken adımlar şu şekilde olacaktır; 

 • Sponsor işvereniniz Amerika’da bulunma durumunuzda da USCIS’e I-140 formu ile başvuruda bulunarak size sponsorluğunu bildirmelidir. 
 • Bununla beraber sizin de Statü Değişikliği Başvuru Formu I-485’i doldurmanız gerekmektedir. Bu form vize statünüzün daimi göçmen olarak değiştirilmesi için gereklidir. I-485 statü değişikliği sponsor işvereninizin başvurusuyla eşzamanlı olarak gerçekleştirilebilir.

Sponsorsuz Green Card Almak için Gereken Şartlar Nelerdir?

Eğer bilim, sanat, eğitim veya atletizm gibi dallarda olağanüstü yeteneğe sahipseniz ve Amerika’da da kendi alanınızda çalışmak istiyorsanız herhangi bir iş teklifine ihtiyaç duymadan EB-1A statüsünde vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bunun yanında alanınızda Amerika’ya yüksek katkı sağlayabilecek bir çalışma gerçekleştiriyorsanız EB-2 vizesinin NIW programı ile herhangi bir sponsor veya iş teklifine ihtiyaç duymaksızın başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çalışmalarınızın potansiyelini kanıtlayan destekleyici belgeler ( örneğin uzman mektupları gibi) başvurunuz için ayrıca gerekecektir.

Gerekli Belgeler

Çalışma Yoluyla Green Card sahibi olabilmek için her bir istihdam temelli Green Card başvurusunun kendine özel şartları bulunmaktadır. Dolayısıyla yapacağınız başvurularınızda ayrı ayrı gerekli destekleyici belgeleri sunmalısınız. Öte yandan genel kapsamıyla aşağıdaki belgeler ve destekleyici kaynaklar tüm başvurular için gerekli belge ve konular olarak sıralanabilir:

 • ABD Çalışma Bakanlığından alması gereken Çalışma Sertifikası (Sponsorlu Başvurularda)
 • Sponsorsuz başvurular için (EB-1A ve EB-2NIW) yetkinliğinize kanıt olarak sunabileceğiniz makaleler, medya dökümanları, uzman mektupları vb. belgeler 
 • Sizin veya sponsorunuzun maddi gücü ispatlamak amacıyla banka hesap dökümleri
 • Başvuru esnasında Amerika’da bulunmuyorsanız DS-260 formunuz
 • Pasaport
 • Evlenme ve doğum belgeniz

Bu belgeler dışında ilgili kurumlar sizden farklı belgeler de talep edebilmektedirler.

Yatırım Yoluyla Green Card

amerika yatırım green card

Amerika’da kalıcı oturum izni almanın yollarından birisi de ülkede belli gereklilikleri yerine getiren bir yatırımcı olmaktır. Bu yolla Green Card sahibi olabilmeniz için başvurmanız gereken vize statüsü EB-5 Göçmen Yatırımcı Vizesi’dir.

Kimler Başvurabilir?

Yatırım Yoluyla Green Card sahibi olmak isteyen ABD vatandaşı olmayan kişiler gerekli şartları sağlayarak Amerika’ya yatırım yapmaları durumunda bu başvuruyu gerçekleştirebilirler.

Gereken Şartlar Nelerdir?

Yatırım Yoluyla Green Card sahibi olabilmeniz için öncelikli olarak yerine getirmeniz gereken temel şart ülkeye yatırım yapmaktır. Peki bu yatırımın miktarı önemli midir?

Evet, yapmanız gereken yatırımın, yatırım yapacağınız projeye göre alt sınırları mevcuttur. Genel olarak yüksek işsizliğe sahip veya kırsal alanlardaki projeler için hedeflenmiş bölgelerde (Targeted Area) yapmayı planladığınız yatırımlarda $800.000 ve diğer bölgeler için ise $1.050.000 gerçekleştirmeniz gereken minimum yatırım miktarı olarak belirlenmiştir.

Yatırım Yoluyla Green Card sahibi olmanız için yalnızca yapacağınız yatırım yeterli olmayacaktır. Yatırımınız doğrultusunda en az 10 ABD vatandaşına ya da yasal daimi ikamet sahibine istihdam imkanı sağlamanız gerekmektedir.

Yapacağınız yatırım, sizin kurduğunuz veya kuracağınız bir şirket üzerinden yapılabileceği gibi (29 Kasım 1990’ tarihinden sonra) Amerika’da kurulmuş bir şirket üzerinden de yapılabilir. Burada önemli olan nokta, yatırımın yapılacağı şirkette aktif rol oynuyor olmanızdır.

Nasıl Başvurulur?

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey yatırım projenizi belirlemek olacaktır.

 • Bu adımı tamamladıktan sonra artık fiili olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu süreçte gerçekleştirmeniz gereken ilk adım Form I-526 belgesini ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’ne (USCIS) destekleyici belgeler ile sunarak başvuru sürecinizi başlatmaktır. I-526 Formu’nu dosyalama ücreti 2023 için $3.675’dır.
 • Eğer bu aşamada Amerika’da bulunmuyorsanız konsolosluk sürecinden geçmeniz gerekecektir. DS-260 formunu çevrimiçi olarak doldurduktan sonra bir görüşme randevusu alıp gerekli belgelerle birlikte görüşmeye katılmanız gerekecektir.
 • Amerika’da yaşıyorsanız I-485 Formu ile USCIS’e statü değişikliği başvurusunda bulunması gerekmektedir

Bu adımları tamamlandıktan sonra  eğer başvurunuz onaylanırsa size şartlı bir Green Card verilecektir. Bu kart size iki yıl için şartlı olarak verilecektir.

İki yıllık süre bitmeden 90 gün önce Green Card’ınızdaki şartı kaldırmak için I-829 Formu’nu doldurarak USCIS’e başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzun onaylanması durumunda Green Card’ınızdaki şart kaldırılacaktır.

Green Card üzerindeki şartın kaldırılması yatırımınızın gösterdiği performans ve sizin ülke kurallarına uyup uymadığınız gibi faktörler ile sonuçlandırılmaktadır.

Gerekli Belgeler

Yatırım Yoluyla Green Card sahibi olmanız için gerekli destekleyici belgeleri I-526 Formu ile birlikte USCIS’e yapacağınız başvuruda göndermeniz gerekmektedir. Bu belgeler şu şekildedir;

 • Yatırım sermayenizin yasal yollarla elde edildiğini kanıtlayan belgeler
 • Yatırımınızın ABD ekonomisine sağlayacağı faydayı açıklayan bir iş planı
 • Yatırım yapmayı planladığınız bölge yüksek işsizlik oranına sahip veya kırsal bölge ise (TEA) bunu kanıtlayıcı belgeler
 • Pasaportunuz
 • İki adet gerekliliklere uyan biometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Evlilik belgesi
 • Doğum belgesi

Çekiliş Yoluyla Green Card (DV Lottery)

green card çekilişi

Amerika Birleşik Devletleri her yıl çekilişle dünyanın her yerinden yaklaşık olarak 55 bin kişiye Green Card hakkı vermektedir. Her yıl ekim ve kasım ayları arasında açılan başvurular ile Amerika hayalinizi yaşayabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir?

ABD, her yıl çekilişe katılmaya uygun olmayan ülkeleri açıklar. Bu ülkeler dışında bir ülkenin vatandaşı olan herkes çekilişe katılabilmektedir. Fakat bu şartı sağlayan herkesin çekilişe katılma hakkı olmasına karşın DV Lottery’de seçilmeniz durumunda Green Card sahibi olmanın iki temel şartı vardır.

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlamayanlar da çekilişe katılabilseler de çekilişi kazanmaları durumunda Green Card alma hakları olmayacaktır.

Gereken Belgeler Nelerdir?

Çekiliş yoluyla başvuru için gerekli tek belge DV Lottery web sayfasında dolduracağınız çekiliş formudur. Formda sizinle ilgili detaylı bilgiler talep edilmektedir. Kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, eğitim seviyeniz, medeni haliniz ve varsa çocuklarınız hakkında bilgi veren belgeler ve fotoğrafınız formu doldururken sizden talep edilecektir.

Çekilişe katılmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Fakat çekilişi kazanmanız durumunda başvuru aşamalarında belirli dosyalama ücretleri ödemeniz istenecektir.

Başvuru formunuzda size verilen başvuru numaranız sonuçları öğrenmek için gerekli olacaktır. Dolayısıyla bu numarayı saklamalısınız.

Çekilişi kazanmanız durumunda çevrimiçi olarak DS-260 formunu doldurmalısınız. Bu formun elçiliğe ulaşmasıyla beraber size bir bilgi e-postası gönderilecektir. Alacağınız bu e-posta sonrasında ais.usvisa-info.com/ adresinden veya 0 850 390 2884 numarasını arayarak görüşme başvuru kaydı yapmanız gerekmektedir.

Görüşmenize götürmeniz talep edilen belgeler şu şekildedir;

 • Vizenizin verildiği tarihten itibaren en az 8 ay geçerliliği olan aktif pasaportunuz
 • Hala geçerliliği olan bir Amerika vizeniz varsa o vizenizin bulunduğu pasaportunuz
 • Resmi web sitesinde bulunan şartları sağlayarak aldığınız sağlık raporunuz
 • Nüfus kayıt örneği
 • Evli olmanız veya boşanmış olmanız durumlarında evlilik cüzdanınız veya boşanma belgeniz
 • Adli sicil kaydınız
 • Sicil kaydınız varsa bunu detaylandıracak mahkeme ve cezaevi kayıtlarınız
 • İki adet biometrik fotoğrafınız

Görüşmenize gelirken bu evraklardan İngilizce veya Türkçe olmayan varsa bunların yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş hallerini de yanınızda bulundurmalısınız.

2024 Başvuru Tarihleri 

Green Card başvuru tarihleri her yıl Ekim-Kasım ayları arasında gerçekleştirilmektedir. DV Lottery 2024 için başvurusu 5 Ekim – 8 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. DV Lottery 2025 için ise henüz tarihler belirlenmemiştir.

Green Card Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Green Card sahibi olmanın sunduğu en temel avantajı Amerika’da oturum ve çalışma iznine sahip olmanızdır. Bu doğrultuda başlıca yasal daimi ikamet sahibi olmanın avantajları şu şekildedir;

 • ABD’de süresiz olarak yaşamak ve çalışma hakkı
 • ABD’de ve ABD dışına seyahat özgürlüğü
 • Amerika’da eğitim alabilme şansı
 • İstediğiniz kadar Amerika’da kalabilme hakkı
 • Yargı önünde ABD vatandaşları ile eşitlik

Bunlara ek olarak üç ila beş yıl arası yasal daimi ikamet sahibi olmanız size ABD vatandaşlığı almak için başvuru yapabilme hakkınız doğmaktadır.

Green Card Çıkarsa Ne Yapmalısınız?

Eğer çekiliş sonucu Green Card hakkı kazandıysanız tamamlamanız gereken ilk aşama DS-260 formunu online olarak doldurmaktır.  Bu formu çevrimiçi olarak imzalayıp gönderdikten bir süre sonra başvuru formunuzun konsolosluğa ulaştığını belirten bir e-posta alacaksınız.

Elçilik tarafından size e-posta gönderldikten sonra ais.usvisa-info.com/ adresinden ya da 0 850 390 2884 numarasını arayarak Elçilik ile görüşme başvurunuzun kaydını yapmanız gerekmektedir.

Bu doğrultuda gerekli destekleyici belgelerin yanı sıra giderken kişi başı $330 olan görüşme ücretini de ödemeniz gerekmektedir.

Green Card Başvuru Danışmanlığı

Green Card başvurusu yaparken her adımın dikkatle izlenmesi ve her bir başvuru türüne özel olarak ön hazırlık ve mülakat süreçlerinin takip edilmesi gerekmektedir. Süreçlerin olması gerektiği gibi tamamlanmaması durumunda Green Card reddi sonucu oldukça sık karşımıza çıkmaktadır.

Visapeer olarak ekibimizdeki emekli konsolosluk çalışanları ile gerçeğe uygun bir mülakat gerçekleştirebilir, onay almanıza giden yoldaki doğru adımları öğrenerek size en uygun strateji ile başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Green Card Mülakatı Nasıl Gerçekleşir?

Amerika Vize Başvurunuza Uzmanlar ile Hazırlanın
Eski ABD Konsolosluk Yetkilileri ile Başvuru ve Gerçeğe Uygun Mülakat

Açılan sayfadaki ücretsiz formu doldurmanız halinde size en kısa sürede dönüş yapacağız.

Sayfa Güncellenmektedir.

Bu hizmetten yararlanmak için: info@visapeer.com adresine mail gönderebilir ya da Amerika’dan +1 (973) 995-9977 ve
Türkiye’den +90 (850) 241 55 88 numaramızı arayabilirsiniz.

WhatsApp
Scan the code
Merhabalar!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?